Eğitimler

Belarus’ta Üniversite Eğitimi

Beyaz Rusya’da üniversite eğitimi almak için Belarus üniversitelerin en önemli şartı rusça bilmek, üniversite yönetimini tarafından tabi tutulacak sınavda başarılı olmak, Rusça bilinmiyor yada sınavda başarılı olunmadı ise; başvurulan üniversitenin rusça hazırlık bölümünde eğitime devam etmek gereklidir. Belarus’ta yüksek üniversite eğitimi için, eğitim almak istediğiniz üniversitede hazırlık eğitimi almak mecburi değildir. Rus ülkelerinde hazırlık eğitimi alıp, başarıyla tamamlayıp hazırlık diplomasına sahip olmak Belarus’ta yüksek öğretim için yeterli olucaktır. Ayrıca Belarus’ta ingilizce üniversite eğitimi almak mümkündür. Bu sayede eğitim sonunda iki dil çok iyi derecede öğrenilmiş olunacaktır. Ayrıca bir çok Belarus üniversitesi ülkemizde YÖK tarafından tanınmakta denkliği bulunmaktadır.

Rusça Dil Eğitimi Yaz Kursları

Beyaz Rusya’da rusça yaz kurslarımızı öncelikli olarak Minsk Devlet Dil Üniversitesinde düzenlemekteyiz. Çünkü yaz kurslarımıza çoğunluka Türkiye’de rusça öğrenim gören öğrencilerimiz ve ikinci yabancı dil olarak rusça tercih eden öğrencilerimiz gelmektedir. Çoğunlukla amaç öğrenilen teorik bilgiyi, gramer konularını pratiğe dökmektir. MGLU ( İnyaz) bünyesinde bulunan rus dili edebiyatı fakültesi, uzman eğitim kadrosu ve her dönem devam eden farklı seviyelerde 15’in üzerinde rusça kursu grupları ile Belarus’ta rusça eğitiminde liderdir. Yaz rusça kursları temel amaç pratik olduğu için hızlandırılmış ve öğrenciyi konuşturmaya yöneliktir. Öğrencinin üniversiteye geliş gününde yapılan sözlü ve yazılı seviye testi öğrencinin amacına ve seviyesine  uygun gruba katılmasını sağlamaktadır.

Belarus’ta Master Doktora

Beyaz Rusya’da master yada doktora yapmak için üniversitelerin en önemli şartı rusça bilmek, üniversite yönetimini tarafından tabi tutulacak sınavda başarılı olmak. Rusça bilinmiyor yada sınavda başarılı olunmadı ise; başvurulan üniversitenin rusça hazırlık bölümünde eğitim almak gerekir. Hazırlık eğitimi 1 akademik yıl sürmektedir. Program sonunda başarılı olmak eğitim programına devam edebilmek için şarttır. Belarus’ta master ve doktora eğitimi için, eğitim almak istediğiniz üniversitede hazırlık eğitimi almak mecburi değildir. Rus ülkelerinde hazırlık eğitimi alıp, başarıyla tamamlayıp hazırlık diplomasına sahip olmak yeterli olucaktır. Belarus’ta ingilizce master ve doktora eğitimi alınabilen üniversitelerde bulunmaktadır. Bu sayede ingilizce eğitim vede iyi derecede rusça öğrenmiş olunur.