Belarus Üniversite Programları

Belarus yükseköğretimde, gerek üniversiteler gerek sunduğu eğitim programları açısından çeşitliliğe sahip bir ülkedir. Belarus’da dilediğiniz üniversitede dilediğiniz alanda eğitim görebilirsiniz. Ülkenin eğitim dili Rusçadır. Bazı üniversiteler, belirli programlarda ingilizce eğitim imkanı da sunmaktadır.

Under the influence of isotretinoin, there is a decrease in the production of sebum, as well as natural skin oils, whose condition improves markedly rxoncanadian.com

Belarus’da herhangi bir yükseköğretim programına kayıt olabilmek için lise öğrenimine ait diploma yeterlidir. Kayıt sürecinde, gerekli tüm prosedürler firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir.
Yükseköğretim programına kayıt yaptıran yabancı uyruklu öğrenciler için belirli düzeyde Rusça yeterliliği aranmaktadır. Yeterlilik sınavında başarılı olan öğrenciler, seçtikleri eğitim programından başlarlar. Dil yeterliliğine sahip olmayan veya Rusça bilmeyen öğrenciler, Rusça hazırlık sınıfından eğitimlerine başlayabilirler. Bu istisnalar dışında hazırlık eğitimi zorunlu olmamakla birlikte, hazırlık şartı da aranmamaktadır. Belarus üniversitelerinde ülkemizde ve dünyada popüler olan, gelişmekte olan veya gelecek vaadeden bölümleri tercih edebilirsiniz. Belarus Devleti, yabancı uyruklu öğrencilerine, eğitim programları sonunda çalışma izni de vermektedir. Belarus’da akademik eğitim yılı eylül ayında başlar, haziran ayında son bulur.
Belarus Üniversiteleri Genelinde Yer Alan ve Tercih Edilen Bazı Bölümler

Genel Tıp

Petrol Mühendisliği

Diş Hekimliği

Orman Mühendisliği

Eczacılık

İnşaat Mühendisliği

Hukuk

Makine Mühendisliği

Mütercim -Tercümanlık (İngilizce – Rusça)

Bilgisayar Mühendisliği

Rus Dili ve Edebiyatı

Yazılım Mühendisliği

Doğu ve Avrupa Dilleri

Elektrik Mühendisliği

Uluslararası İlişkiler

Kimya Mühendisliği

Psikoloji

Mimarlık

Ekonomi

Uluslarası Turizm

Finans (Maliye)

Slav Dilleri

Pedagojik Eğitim (Öğretmenlik alanları)

Belarus Dili ve Edebiyatı