KAYIT SÜRECİ

Ön kayıt için sadece pasaport fotokopisi gerekmektedir. Diğer bütün işlemler; evrak tercümeleri, noter onayları detaylı sağlık raporları, diploma  tercüme işlemleri (hazırlık programı, üniversite eğitimi, master ve doktora programları için) tarafımızdan Belarus’ta yapılmakta ve yaptırılmaktadır.

Belarus’ta eğitim vizesi olmadan rusça kursuna katılmak yada eğitim almak mümkün değildir. Eğitim vizesi için ilgili kurumun eğitim davetiyesi gereklidir. Belarus’a vizesiz giriş yapıp sonra eğitim vizesine dönüştürülemez. Ülkeden davetiye ile çıkıp ilgili konsolosluktan vize alıp geri dönmek gerekir. Bu nedenle ülkeye gelmeden önce amaca uygun vize ile gelinmesi önemle uyarılır. Word Platinum olarak karar verdiğiniz andan üniversite eğitiminiz yada rusça kursunuzun  başladığı ve bittiği ana kadar danışmanlık hizmeti sunuyoruz. ( sadece özel anlaşmalı olduğumuz bazı üniversitelerde 30 gün süre ile vizesiz eğitim alınabilmektedir. Kesinlikle uzatılamaz)

1. ARAŞTIRMA: Öğrenci, Türkiye temsilcilerimizle yada direk olarak bizlerle iletişime geçer ve eğitim danışmanımıza ulaşır. Danışmanımız sizlerden gelecek tüm soruları hiçbir ücret almadan yanıtlar.

2. KARAR: Danışmanımız tarafından ilgilendiğiniz okullar ve rusça kursları Belarus’ta eğitim Belarus’ta rusça kursu ve Belarus’ta üniversite eğitimi  hakkında gereksinim duyacağınız tüm bilgiler doğru ve ayrıntılı bir şekilde sizlere verilir. En uygun okul/program rusça kursu seçiminde size yardımcı olacak danışmanımız aynı zamanda okulun kayıt işlemleri için istenen tüm belge ve bilgileri sizlere anlatır.

3. ÖN KAYIT: Seçtiğiniz okulun program ve rusça kursunun  özelliğine göre maliyet ve ödeme şekilleri belirlenerek sözleşmeler ve anlaşmalar hazırlanır. Okula kayıt için sağlanması gereken belgelerin tam listesi hazırlanır. Ön kayıt ve eğitim vizesi için davetiye çıkartmak için sadece pasaport fotokopisi gerekmektedir. Pasaport fotokopisi Belarus’ta rusça tercüme ve noter tastiği yaptırılır.

4. DAVETİYE: Biz üniversiteye verilecek kayıt formlarını adınıza doldurur ve başvurunuzu yaparız. Üniversite eğitim davetiyeniz için yabancılar şubeye başvurur. Kabulünüz % 100 davetiye alımı ile garantilidir. Gelecek eğitim davetiyesi beklenirken size düşen, sadece hazırlanmaktır.

5. SEYAHAT ORGANİZASYONU: Bu zaman zarfında talebinize göre uçak bileti rezervasyonunuz yaparız. Bilet fiyatları havayolu şirketine ve zamana göre değişim gösterdiğinden tüm alternatifler hakkında sizi bilgilendiririz. Böylece en uygun seçimi yapmanız sağlanır. Yada kendi tercihinize göre istediğiniz şekilde yolculuğunuzu organize edersiniz.Vize almak için müracaattan önce uçak bileti alınmasında yarar vardır.

6. VİZE İŞLEMLERİ: Yabancılar şubeden eğitim davetiyesi geldikten hemen sonra firmamız Belarus’ta bulunacağınız süre boyunca zorunlu olan seyahat sigortanızı yaptırır ve davetiye ile birlikte vize işlemlerini için Ankara’ya vize aracı firmamıza gönderir ve aynı zamanda sizde pasaportunuzu gönderirisiniz. Aracı firmamız adınıza vize başvuru formunu hazırlar, vize için başvuru yapar. Vizeniz alınmış şekilde pasaportunuz geriye adresinize ulaştırılır. Vize alım için Süreç genelde 5 iş günü 1 haftayı kapsar.

7. GİDİŞ ORYANTASYONU: Vize alındıktan sonra konaklama seçiminiz doğrultusunda kalacağınız yer temin edilir. Yurt yada ev. Hizmet paketlerimiz yurt konaklama şeklindedir. Ev konaklama ekstra olup tercihinize ve size kalmıştır. Hava alanından karşılama için guruplara göre otobüs taksi vs temini hazırlanır. Yolculuk sonunda ülkeye girişte doldurulması gereken giriş formları ve bilmenizde fayda olacak diğer her türlü bilgi verilir.

8. ÜLKEYE GELİŞÜlkede biz sizleri hava alanında karşılayıp, belirlenmiş kalıcı veya geçici konaklama bölgesine transferinizi sağladıktan sonra, aktif kayıt işlemleri, Sağlık taramaları,  oturum alma aşaması, okula ve ülkeye uyum süreci içinde, hatta sonrasında da sizlere bir dost kadar yakin destek sağlamaktayız. Bizim tecrübemiz sizlere güven vererek, ayrıcalığınızı hissettirecektir. Firmamız  Belarus Minsk merkezli olduğundan yurt dışında bulunduğunuz süre boyunca okul, konaklama, resmi işlemler vs. konularında her türlü destek hizmetleri sağlamaktadır.

Tüm işlemler şirketimiz tarafından titizlikle yürütülmektedir.

Kayıt İçin Gerekli Evraklar

  • Pasaport fotokopisi (ön kayıt için gereklidir.)
  • Diploma yada öğrenim durumunu gösterir belge 
  • 6 adet vesikalık fotograf
  • Adli Sicil Kayıt Belgesi
  • İkametgah Belgesi
  • Sağlık Raporu
  • Hiv Testi