Hakkımızda

Word Platinum International Eğitim Danışmanlık Şirketi olarak hedefimiz Belarus’ta yüksek eğitim, rusça dil kursu almak isteyen kişilerin amaç ve isteklerine ve koşullarına uygun eğitim programlarına, rusça dil kurslarına  yerleşmesini sağlamaktır. Bu hedefe ulaşmayı da öğrencilere en iyi kararı vermesini sağlayacak doğru bir bilgilendirme süreci sağlıyoruz. Temsilcilerimize Belarus’ta eğitim almak amacı ile başvuran öğrenci adaylarına Belarus, Minsk, eğitim kurumları, üniversite eğitim programları, rusça dil kursları ve konaklama yerleri hakkında en iyi şekilde bilgi verilmesini sağlıyoruz.

Danışmanlık ve başvuru sürecince öğrencilerimizin eğitim programları ve Belarus hakkında bilgilendirilmesini, karar veren öğrencilerin kayıtlarının seçilen okula yapılması, konaklama seçenek ve ayarlaması, sağlık sigortası, havaalanı transferleri, uçak rezervasyonlarının yapılması, uçak biletlerinin satın alınması ve vize başvuru için gerekli evrakların hazırlanmasını ve eğitim davetiyesinin çıkarılması konusunda hizmet sunuyoruz. Öğrencilerimize daha net hizmet verebilmek adına  şirketimizin merkezi Minsk’te bulunmaktadır.

Öğrencimiz Belarus’ a geldiği günden döneceği ana kadar bizim sorumluluğumuz altındadır. Öğrencimiz Belarus’ ta bulunduğu süre zarfında bire bir hizmet vermek bizim kalitemizdir. Anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde düzenlediğimiz rusça kurslarında uzman eğitim kadrolarıyla öğrencilerimizi buluşturmak, en iyi üniversite programlarına yerleştirmek yegane amacımızdır. Belarus’ta partner çalıştığımız hukuk bürosuyla öğrencilerimize net, sorunsuz danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Vize alımlarımız  Ankara Belarus Büyükelçiliğinde şirketimiz tarafından gönderilen, eğitim davetiyesi doğrultusunda sağlanmaktadır.

ÜNİVERSİTE YETKİ SERTİFİKALARIMIZ

cert1
cert2
cert3
cert4

SIKÇA SORULAN SORULAR

Belarus’ta rusça dil kursu ve yüksek eğitim için nasıl başvuru yapabilirim?

Talep formunu tarafımıza göndererek, Türkiye temsilcilerimizle iletişime geçerek, Minsk merkez şube ile direk olarak telefonla görüşerek başvuru yapabilir gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Belarus’a vizesiz gelip eğitim alabilirmiyim?

Belarus’a vizesiz ziyaret tek seferde 30 gün geçerlidir. Sadece turistlik gezi amaçlı ziyaretleri kapsamaktadır. Başka hiç bir amaca dönüştürülemez yada uzatılamaz. Geliş amacı ne ise amaca uygun vize alınarak gelinmelidir. Eğitim için eğitm vizesi ile gelinmelidir.

Belarus eğitim vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

  • Pasaport (Bitim tarihi en az 6 ay yada 1 yıl)
  • Belarus seyahat sigortası (tarafımızdan konsolosluğa gönderilmektedir)
  • Eğitim davetiyesi (tarafımızdan konsolosluğa gönderilmektedir)
  • 1 adet fotoğraf
  • Vize anket formu (vize aracı kurumumuz tarafından hazırlanmaktadır)

Rusça dil kurslarında eğitim dili nedir?

Eğitim dili sadece rusçadır. Çok zorlanılırsa yardımcı dil kullanılır.

Konaklama olanakları nelerdir?

Hizmet paketlerimiz üniversite yurtlarında konaklamayı kapsamaktadır. Yurtlarda 2, 3 kişilik odalarda konaklama sağlanmaktadır. Ayrıca taleplerinize göre özel olarak kiralık evlerde konaklama sağlanmaktadır

Eğitim ve konaklama için ekstra masrafım olurmu?

Paket program ücreti dışında herhangi bir masraf olmaz, sadece yaşamsal ve özel giderler sizlere aittir.

Rusça dil kurslarında  eğitim süreleri ne kadardır?

Günlük 4 akademik saat, her akademik saat 40 dakikadır. Aylık 80 yada 96 saat olarak tercih ettiğiniz üniversiteye göre değişir ve kesinlikle ay olarak baz alınır. Özellikle saat ayarlaması yapılıp kursunuz tarihinden önce bitirilmez.

Eğitim süresince Belarus’a geliş ve dönüş zamanımı nasıl ayarlamalıyım?

Yasal olarak kurs başlangıcından maximum 7 gün önce gelebilir ve bitiş tarihinden maximum 7 gün sonra çıkış yapabilirsiniz.

Aylık masrafım ne kadar olur?

Belarus’ta yurtta konaklayan bir öğrencinin masrafı aylık 500 doları geçmemektedir. Şayet evde konaklama olursa bu rakama 500 ila 700 dolar eklenebilir. Ayrıca eğlencede limit olmayan bir ülkedir. Üst limit sizlere kalmaktadır.

Öğrencilerimizden Görüntüler