Belarus Ünivertsite Yurtları

Belarus Minsk’te Yurtlarımız üniversite yerleşkeleri içinde yer almaktadır. Yurtlarımızda iki adet konaklama seçeneği bulunmaktadır. Blok yada oda şeklindedir. Blok konaklama yan yana iki oda ve odalara ait tuvalet banyodan oluşmaktadır, maksimum 5 kişi kalabilir. Oda konaklama 2, 3, 4 kişi aynı odada konaklamakta vede koridordaki ortak banyoyu tuvaleti kullanmaktadır. Her katta mutfak bulunmakta, öğrenciler kendi yemekleri hazırlaya bilmektedirler. Ayrıca öğrenciler yurt binasında veya yakınında bulunan kantin ve yemekhanelerde uygun fiyatlarda yeme içme ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler. Yurt giriş çıkışları kesinlikle saatlere tabidir vede görevliler gözetimindedir. Yurt binalarının temizliği yurt görevlileri tarafından yapılmakta vede nevresimler haftalık olarak değiştirilmektedir. Ayrıca her katta bulunan çamaşır odalarında öğrenciler çamaşırlarını yıkamaktadır. Yurtlar genelde eğitim binalarına yakın mesafelerde bulunmakta şayet bazen farklılık göstermektedir. Yurtlamızda 24 saat kesintisiz sıcak mevcuttur. Yoğun olarak kış mevsimi yaşanan Belarusta kaloriferler kesintisiz 7 ay çalışmaktadır. Yurt odalarında internet mevcuttur. Ayrıca çalışma masası bulunmaktadır. Yurtlarda Çin, Almanya, Kazakistan, Türkmenistan, Azerbaycan vede Türkiye vatandaşları konaklamaktadır. Minsk’te Rusça eğitiminizi alırken rahat şekilde konaklamanızı sağlamak bizim birinci hedefimizdir. Konakladığız yurt binaları bizim denetimimiz altında olacaktır.

Minsk Devlet Dil Üniversitesi Yurtları

Üniversiteye ait üç adet yurt bulunmaktadır, birincisi en eski olanı üniversiteye yakın mesafede Maşerova’da bulunmaktadır. Üniversite ile anlaşmalarımız gereğince rusça kursu ve üniversite öğrencilerimiz yeni yurtlarda konaklamaktadırlar. Yeni yurtlar Derjenskogo bulvarında Petrovşına metro istasyonuna yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Öğrenci yerleskesi olan bu yerde bir çok üniversitenin yurdu yer almaktadır. Yurt merkezinin hemen önünde hatta içinde büyük bir avm ve karşı caddede iki adet avm bulunmakta öğrenciler tüm ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılamaktadırlar.(banka, süpermarket, cafe, restorant, eczane ve çeşitli mağazalar). Yurt üniversiteye 6 metro istasyonu uzaklıktadır. Metro araları çok kısa ulaşım çok kolaydır. Yurt giriş çıkışları güvenlik görevlileri gözetimi altındadır. 00.00 ve 06.00 saatleri arasında yurda giriş çıkış yasaktır. Çarşaflar periyodik olarak öğrenci tarafından çamaşırhaneye gidilip değitirilmektedir. Temizlik öğrenciye aittir.

Yurt İmkanları

 • Yurt odaları blok şeklinde; 2 kişilik ve 3 kişilik iki oda, banyo tuvalet ve mutfaktan oluşur. Tuvalet, banyo ve mutfak maksimum 5 kişiye aittir.
 • Her blokta mutfak ( buzdolap, elektirikli ocak )
 • Ücretli kablolu yada wifi internet
 • Yurt içerisinde ücretsiz spor salonu (istenilen sağlık raporu sağlanmak koşulu ile)
 • Ücretli çamaşırhane, kurutma ve ütü
 • Yurt birinci katta yemekhane kafeterya
 • Konferans ve konser salonu
 • Çalışma odaları

mglu

mglu

inyaz yurt mglu yurt

 

 

 

 

 

Minsk Yenilik Üniversitesi Yurtları

Üniversiteye ait iki adet yurt bulunmaktadır. Yurtlar üniversite yerleşkesinde ana binaya 50 metre mesafede, metroya 500 metre mesafede, şehir merkezine 5 metro istasyonu uzaklıkta Avtozavodskaya metro istasyonu Lazo caddesinde yer  alır. Özel üniversite olduğu için son derece konforlu ve yurtlar küçüktür. Konaklama iki, üç ve dört kişilik odalarda sağlanmaktadır. Yurtlar ve üniversite kampüsü banka süpermarket ve çeşitli ihtiyaçlar için yürüme mesafesindedir. Yurt girişleri şifreli, kameralı ve 24 saat güvenlik gözetimindedir. 23.00 ve 06.00 saatleri arasında yurda giriş çıkış yasaktır. Mutfak ve banyo tuvaletler ortak kullanımdır. Çarşaflar yurt görevlileri tarafından periyodik olarak değiştirilmektedir. Temizlik yurt görevlileri tarafından yapılmaktadır.

Yurt İmkanları

 • Ücretsiz wifi internet
 • Merkezi sistemden bağımsız ısıtma sistemi
 • Şifreli bireysel kasalar
 • Ücretsiz çamaşırhane, ütü
 • Ortak kullanım mutfak (buzdolap, su ısıtıcısı. mikro dalga fırın, elektirikli ocaklar)
 • Üniversiteye ait spor salonu

minsk yenilik universitesi yurt minsk yenilik universitesi yurt miu yurt