RUSÇA DİLİ

Rusça, dünyada büyük bir topluluk tarafından çok geniş bir coğrafya üzerinde konuşulmakta olan ve son dönemlerde ülkemizde de son derece değer ve önem kazanmış ve tüm sektörlerde yaygınlaşmakta olan bir dildir. Son dönemde Rusya, Eski Doğu Bloku ve Orta Asya ülkeleriyle süratle çoğalan ticari, kültürel, ekonomik ve turizme dayalı ilişkilerimiz ile ülkemizde birçok alanda rusça bilen kalifiye veya kalifiye edilecek insan kaynağına ihtiyaç duyulmaktadır. İçinde bulunduğumuz şu dönemde özellikle turizm sektöründe oteller ve seyahat acenteleri rusça bilen personel konusunda sıkıntı yaşamaktadırlar. Bu nedenlerle başta turizm sektörü olmak üzere pek çok sektörde rusça bilen kişiler çok kolay iş bulmakta ve aranan kişi olmaktadır.

Rusçayı Belarus’ta Üniversiteler’de Türkiye’den Daha Ekonomik Daha Kolay  Yaşayarak Sürekli Konuşarak  Öğrenebilirsiniz.

Belarus Üniversiteleri, rusça öğrenmek isteyenler için kaliteli bir eğitim huzurlu güvenli bir ortam ve çok ekonomik koşullar sunmaktadır. Son yılların uluslararası pazar olarak kabul edilen Rusya gerek yapılan iş ortaklıkları, gerekse turizminin yaygınlaşması nedeniyle ülkemize giriş yapan rus turist sayısının artması ve bunun sonucunda rusça konuşabilen  elemana duyulan ihtiyaç rusçayı son yılların en çok tercih edilen dilleri arasına yerleştirmiştir. Belarus‘ta Minsk‘te her yaştan her kesim için geliştirilen rusça dil kurslarına katılarak sizde piyasadaki yerinizi şimdiden belirleyebiliesiniz.

Rusçanın Önemi

Rusçanın günümüzün en önemli ticaret dillerinden biri olduğunu artık bütün otoriteler tarafından kabul edilmektedir. Rusça öğrenmek için artık son derece konforlu ve ucuz maliyetli bir seçeneğiniz daha var. Son dönemlerde Rusya’da artan maliyetler, Ukraynadaki siyasal karışıklık savaş ortamı çok sayıda öğrenciyi Belarus’a yönlendirmektedir. Eski Sovyetler Birliği’nin eğitim başkenti olan Minsk’te çok sayıda üniversite bulunmakta vede Türk öğrencileri Rusça hazırlık sınıflarına ve rusça kurslarına  kabul etmektedir. Rusça öğrenmek zaman gerektiren bir eğitim seçeneğidir. Bu nedenle Belarus üniversitelerinin hazırlık sınıfları çok avantajlı olmaktadir. Rusça konuşulduğu topraklarda yaşanılarak öğrenilecek bir dildir. Rusça hazırlık programı bir akademik yıl  9–10 ay süren rusça eğitim programıdır. Program sonunda rus diline tamamen hâkim olacak, rusçayı mükemmel biçimde konuşabileceksiniz. Tabi ki bunda en önemli etken, günlük olarak dilin konuşulduğu bir ortamda bulunacak yaşayacak ve sürekli pratik yapabilecek olmanızdır.

Word Platinum International Belarus’ta rusça eğitimin güvenli ve saygın adresidir…