Belarus’ta Rusça Eğitimi

Yabancı dil bilmek önemlidir. Özellikle günümüzde rusça bilmek, kurallarına uygun konuşabilmek çok önemlidir. Rusçayı konuşulduğu topraklarda yaşayarak, çok hızlı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız sizi Minsk’teki merkezimize davet ediyoruz! Merkezimizde dersler üniversitelerde en tecrübeli Rusça öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. 2-3 ay içinde Rusça konuşmaya başlayacağınızın teminatını vermekle beraber kurslarımıza gelip hem rusça dilini öğrenmek hem yeni arkadaşları bulmak için çok fazla imkanlarınız olacağını bilmenizi isteriz! Çok yaygın şekilde konuşulan vede son dönemlerde ülkemizde çok yaygınlaşan Rusçadan aslında en çok etkilenen ülkelerin başında Türkiye gelmektedir. Komşu ülke oluşumuz gelişen ticaret kültür ağımız turizm ilişkilerimiz nedeniyle ülkemizde çoğu sektörde rusça zorunlu dil olmaya başlamıştır. Rusça çok geniş ayrıntılı vede Türk diliyle taban tabana zıt bir yapısı olduğu için bu dili en iyi öğrenme seçeneği konuşulduğu topraklarda yaşayarak öğrenmektir. Bunun için en güvenli vede ekonomik seçenek rusçayı Belarus’ta öğrenmektir.

Belarus Üniversiteleri, rusça öğrenmek isteyenler için kaliteli bir eğitim huzurlu güvenli bir ortam ve çok ekonomik koşullar sunmaktadır. Son yılların uluslararası pazarı olarak kabul edilen Rusya gerek yapılan iş ortaklıkları, gerek turizminin yaygınlaşması nedeniyle ülkemize giriş yapan Rus turist sayısının artması ve bunun sonucunda rusça konuşabilen  elemana duyulan ihtiyaç Rusçayı son yılların en çok tercih edilen dilleri arasına yerleştirmiştir. Belarus’ta Minsk’te her yaştan her kesim için geliştirilen Rusça dil kurslarına katılarak sizde sektördeki yerinizi şimdiden belirleyebiliesiniz. Rusçanın günümüzün en önemli ticaret dillerinden biri olduğunu artık bütün otoriteler tarafından kabul edilmektedir. Rusça öğrenmek için artık yepyeni bir seçeneğiniz daha var. Son dönemlerde Rusya’da artan maliyetler, Ukraynadaki siyasal karışıklık savaş ortamı çok sayıda öğrenciyi Belarus’a yönlendirmektedir.

Belarus yeşil tabiat örtüsü, yazları yemyeşil parkları, gölleri, nehirleri ve özellikle ülkenin %34 kısmının ormanlarla kaplı olması nedeniyle tertemiz bir havaya sahiptir. Kışları havanın son derece soğuk olmasına rağmen binaların yalıtımı ve kesintisiz çalışan ısıtma sistemleriyle kapalı alanlarda sıcak bir yaşam sağlanmaktadır. Belarus’ta halk çok önemlidir. Yolların genişliği, yaya yolları, bisiklet yolları, parklar, oyun alanları göze çarpmaktadır. Belarus’un en önemli unsurlarından birisi de ülkenin temizliğidir. Bunun sebebi ise ülke halkının ve ülke yönetiminin gösterdiği hassasiyettir.

Belarus eğitime verdiği önemle, sakinliği, ırkçılığın olmayışı, insanlara verilen önemle, insan haklarına ve inançlarına duyulan saygıyla, sizler için yaşanılacak, rusça öğrenilebilecek vede yüksek eğitim alınabilecek cazip bir ülkedir.

Neden Belarus’ta Rusça Eğitim

Neden Belarus’ta rusça eğitim sorusunun cevaba en başta eğitim düzeyinin yüksekliği, halkın refah düzeyi, eğitim dilinin rusça oluşu ve resmi dilin rusça oluşu ve ülkemiz dahil Belarus’un aynı durumdaki tüm rus ülkelerinden daha ucuz ve yüksek standartlara sahip olması diyebiliriz. Ayrıca ülkenin sakinliği, temizliği, titizlik çerçevesinde yönetilmesi güvenli oluşu Belarus’ta eğitim alamak için diğer etkenlerdir.

Belarus eski Sovyetler Birliği döneminde eğitim merkezi olarak anılmaktadır. Bu nedenle o dönemden kalan üniversitelerin ve eğitim kurumlarının çokluğu göze çarpmaktadır. Özellikle başkent Minsk’te sadece 30 ‘un üzerinde üniversite ve dengi öğretim kurumu bulunmaktadır. Eğitim kurumlarının çokluğu Belarus’un eğitime verdiği önemi bizlere göstermektedir. Günlük hayatta halkın %98’lik kısmı rusça konuşur. Resmi eğitim dili rusçadır. Belarusçayı günlük hayatta bir yabancı olarak duyma şansımız çok azdır. Belarus halkının %99’luk bir okur yazarlık oranıyla eğitime verilen önem ayrıca göze çarpmaktadır. İşsizlik neredeyse sıfır oranındadır. Bu nedenle aynı konumda bulunduğu çoğu ülkeyi kültür düzeyi ve refah düzeyi konusunda geride bırakmaktadır.

9k=-1

 

Word Platinum International® Belarus’ta Rusça Eğitimin Güvenli ve Saygın Adresidir…