Hayellerinizi Ertelemeyin!!!

Üniversite sınavını kazanamadım diye üzülmeyin, hayelinizdeki üniversiteyi gelin Belarus’ta Türkiye denkliği ile 2000 usd’den başyalayan rakamlar ile sınavsız okuyun!!! Yapmanız gereken firmamız ile iletişime geçmek!!!
Kayıttan vize ve başlangıç aşamasına, yurda yerleşim registre oturum izni poliklinik raporları ayrıca tüm yıl uzman danışmanlık ile ülkeden çıkış vizeniz hatta yıl sonu havalinanı uğurlamanıza kadar yanınızdayız…
Tıp, mimarlık, ekonomi, işletme, turizm, elektronik, mütercim tercumanlık, dil edebiyat, kültür sanat
İstediğiniz tüm bölümler fakülteler…

Belarus Sovyetler Birliği döneminde eğitim merkezi olarak anılmaktadır. O dönemden kalan yüksek öğretim ve eğitim kurumları günümüzde halen eğitim ve öğretime devam etmektedirler. Belarus’un her köşesi üniversiteler, öğrenci yurtları ve dengi kurumlar ile doludur. Özellikle sadece başkent Minsk’te 30’un üzerinde üniversite ve dengi kurum bulunmaktadır. Son yıllarda ülkemizde Belarus’ta yüksek öğrenim ve rusça kursları son derece popular olmuştur. Bu nedenle Belarus üniversiteleri yabancı öğrencilere özellikle türk öğrencilere kapılarını sonuna kadar açmaktadır. Belarus’ta şehirler ucuz, eğitim maliyetleri ve öğrenci yurtları ücretleri ülkemize ve avrupa standartlarına göre son derece düşüktür. Belarus’un resmi dili rusça ve belarusçadır. Eğitim dili rusçadır. Halkın % 98’lik kısmı rusça konuşur.

Belarus’ta üniversite eğitimi almak için Belarus üniversitelerin en önemli şartı rusça bilmek, üniversite yönetimini tarafından tabi tutulacak sınavda başarılı olmak, Rusça bilinmiyor yada sınavda başarılı olunmadı ise; başvurulan üniversitenin rusça hazırlık bölümünde eğitime devam etmek gereklidir. Rusça hazırlık eğitimi 1 akademik yıl sürmektedir. Program sonunda başarılı olmak yüksek öğretim programına devam edebilmek için şarttır. Belarus’ta yüksek üniversite eğitimi için, eğitim almak istediğiniz üniversitede hazırlık eğitimi almak mecburi değildir. Rus ülkelerinde hazırlık eğitimi alıp, başarıyla tamamlayıp hazırlık diplomasına sahip olmak Belarus’ta yüksek öğretim için yeterli olucaktır. Ayrıca Belarus’ta ingilizce üniversite eğitimi almak mümkündür. Bu sayede eğitim sonunda iki dil çok iyi derecede öğrenilmiş olunacaktır. Belarus üniversitelerinden alınacak diploma ingilizce ve rusçadır. Avrupada geçerlidir ve ayrıca bir çok Belarus üniversitesi ülkemizde YÖK tarafından tanınmakta denkliği bulunmaktadır.

Özellikle Belarus Devlet Üniversitesi Belarus’ta üniversite eğitiminde, yüksek lisans ve doktora programlarında liderdir. Dünya üniversiteler sıralamasında ilk 500’de bulunan Belarus Devlet Üniversitesi, YÖK tarafından tanınmakta ve denkliği bulunmaktadır. Bizler Belarus’ta yüksek öğretim için Belarus Devlet Üniversitesini önemle tavsiye etmekteyiz.

Öne Çıkan Belarus Üniversiteleri

Minsk Yenilik Üniversitesi

Belarus Devlet Ekonomi Üniversitesi

Belarus Devlet Pedagoloji Üniversitesi

Belarus Devlet Teknik Üniversitesi

Belarus Devlet Tıp Üniversitesi

Belarus Devlet Üniversitesi

Belarus Devlet Radyo Elektironik Üniversitesi

Belarus Devlet Teknoloji Üniversitesi

Brest Devlet Üniversitesi

Grodna Devlet Tıp Enstitüsü

Minsk Devlet Dil Üniversitesi

Polotsk Devlet Üniversitesi