Referanslar

Merhabalar ben Metehan,
Rus dili ve Edebiyatı öğrencisi olarak üniversitemi bitirdikten sonra akademik kariyer yapmaya karar verdim ve bunun için Word Platinum International yurt dışı eğitim danışmanlık şirketi ile Minsk Devlet Dil Üniversitesinde yüksek lisans yapma imkanı elde ettim. Rusçaya ve özelikle Rus edebiyatına olan tutkum sayesinde Erciyes Üniversitesi Rus dili ve Edebiyatı bölümünü ikincilikle bitirdim. Minsk Devlet Dil Üniversitesinde şu an “Edebiyat Çalışmaları” alanında Yüksek Lisans yapıyorum. Eğitim kalitesi,Akademiyen donanımı ve Üniversite imkanları, en çok beğendiğim ve neden Minsk Devlet Dil Üniversitesini seçtiğimin en mühim sebepleridir. Birçok insanın yetişemediği ve beklemekten sıkıldığı süreç ve prosedürler Murat Bey’ in profesyonel iş yaklaşımı ile hızlı ve kolay bir şekilde halloldu.
Bunların dışında mimari, peyzaj, etkinlik çeşitliliği doğal güzellikleri, şehrin her yerine ulaşım kolaylığı, kış aktiviteleri, zengin kültür ve sosyokültürel yapısı ile Minsk, benim ve birçok insan için ideal bir şehirdir. Burada yaşamak ve bu imkanlardan faydalanmak eğitim sürecime dinamizm ve önemli ölçüde katkı sağladığını söylemek isterim. Burayı tercih ettiğim için gerçekten memnunum.
Türkiyede vize işlemlerinden Minsk’e varışıma kadar her adımda bana rehberlik eden ve destek olan Murat Bey’e teşekkür ediyorum. Havaalanında karşılaması, hızlı bir şekilde telefon hattı alışım ve konaklamamın sağlanması şehir turu gibi süreçler gerçekten harikaydı.Şehirdeki tarihi mekanlar, parklar, bahçeler, müzeler ve daha nice güzellikler… Bu şehirde olmaktan gerçekten mutluyum. Word Platinum Internationala şeffaflığı güvenilirliği ve ayrıca Murat Beyede samimiyeti için güvenebilirsiniz.
Metehan İÇLİ

Ben Ekin Tınas

Belarus Devlet Tıp Üniversitesinde ingilizce genel tıp 1.Sınıf öğrencisiyim,  aslında ingilizce hazırlık için gelmiştim ama Murat bey ve Ilona hanımın tavsiyeleri, yardımları ve destekleri sayesinde sınava girip 1. sınıfa geçtim… Buraya gelmeden önce Murat bey ile sürekli iletişimdeydik. Tüm işlemlerim ( vize, davetiye, uçak biletim )firma tarafından titizlikle ve ivedilikle gerçekleştirildi. yaklaşık her gün konuşuyorduk ve iletişimdeydik ayrıca detaylandırma bilgilendirme vs her türlü ilgi ve alaka vardı, Buraya Minsk’e geldigimde de hiçbir değişiklik olmadı hala iletişimimiz devam ediyor. Minsk’e ilk geldiğimde uçaktan indiğim gibi Murat bey bizzat karsıladı.Yurt yerleştirme olayları ben gelmeden ayarlanmıştı, sonraki günler Liza ile birlikte 3-4 gün Minsk’i gezdik gördüm nerede yaşayacağımı çokta beğendim. Sonraki günler okul işlemleri başladı.Ilona hanım ve Murat bey ile birlikte okulu gezdik her türlü işlemde  birlikteydik… herhangi bir sıkıntım oldugu zaman direkt ulaşabiliyordum ve onun güveni olduğu için  kendi içimde de çoğu şeyi problem yapmadım yapmıyorum da hala.Okula ilk başladığım günler yoğun bir program vardı, gruplar ayarlandığı için biraz geç başlamam gerekti.Özen gösterilmesi gereken bir okul aynı zamanda öğretim şeklinde de özen gösterildiğini anlaşılabilir.Yurt konusunda ilk başta çok sıcak bakmasam da alıştım herhangi bir konuda sıkıntı çıktığında aynı gün ilgileniyorlar. Şu anda her şey güzel ama sadece yemek yapma olayı hariç tabiki o da zamanla olacak şeyler. Her şey gayet iyi Murat bey ve ekibine teşekkür ediyorum her zaman yanimda oldukları ve beni yalnız hissettirmedikleri için. Belarus’da tıp eğitimi ve babamın Word Platinum’u bulması en güzel iyi kilerden biri:)

İstanbul Aydın Üniversitesi Rusça Mütercim Tercümanlık 2023 yılı mezunuyum. Çeviri çalışmaları ve stajlarımdan sonra kendimi alanımda daha da çok ilerletmek amacıyla yurtdışı eğitimleri ve programlarına bakıyordum. Daha önceleri birçok arkadaşım Word Platinum International Murat bey ile seyahat etmişti. Devamında ise üniversiteden arkadaşım kendisiyle beraber Minsk’e Rusça kursuna geldi kendisi de oldukça memnun olduğu için  direkt olarak ilk olarak 2023 Nisan ayında iletişime girdim. Ailemle devamında görüşüp 3 aylık Rusça yaz kursu için gelmek istediğimi belirttim.  Devamında gerekli bilgileri aldıktan sonra kendisinin verdiği naziklik ve güvenle beraber hazırlıklara başlamış olduk. Mayıs ayında kendisine gerekli evraklarımı ileterek vize ve davetiye işlemlerimi çok kısa bir sürede firması halletti. Kendisi bu süreçte ve devamında sizinle her sorunuzu nazikçe yanıtlıyor ve hatta siz sormadan özverisiyle beraber sizinle ilgileniyor.
Uçak biletim önceden satın alınmıştı ve temmuz ayının ikisinde ise Minsk’e geldim. Bu süreçte bizi karşıladı, yurda yerleştik ve telefon hattımızı aldık. Ertesi gün üniversitede Rusça alt yapım olduğu için minik bir sınava girdikten sonra, güzel bir şehir turuna çıktık. Devamında ise benim için güzel bir eğitim ve yurtdışı deneyim süreci başlamış oldu. Sadece yaz kursuyla devam etmek istemediğime karar kılıp gerekli görüşmeleri yaptıktan sonra 2. Ayımda yüksek lisans eğitimime burada devam etmek istediğimi belirttim. Yine kısa işlemlerimin ardından burada yüksek lisans eğitimime “Çeviri ve Çeviri Çalışmaları” bölümüne başladım. Eğitimimi İngilizce ve Rusça olarak alıyorum. Bu sırada aslında hem Rusçam gelişirken hem de İngilizce eğitimiyle daha donanımlı bir hale geldiğimi farketiyorum.
Yaklaşık üç aydır burada yaşıyorum ve gerçekten çok memnunum. Şehirde ulaşım oldukça kolay, bir çok etkinlik fırsatı var ve insanlar gerçekten çok arkadaş canlısı. Burada eğitim ve bir yurtdışı yaşam fırsatı sizi bekliyor. Kendinizi şehirden hissediyorsunuz ve oldukça güzel deneyimler yaşıyorsunuz. Bunun yanı sıra ise en küçük bir pürüz bile yaşamadım. Murat bey her zaman benimle iletişim halindeyiz. Sizin için en ince detaya kadar düşünüyor. Kendisi her anlamda profesyonel bir süreç sağlıyor. Burayı tercih ettiğim gerçekten çok mutluyum.
Ceydanur Geridönmez

Merhaba, Ben Halime Dirican

Erciyes üniversitesi Rus dili ve edebiyatı bölümü mezunuyum.Bölümden mezun olduktan sonra daha akıcı bir şekilde konuşmak için yurt dışına çıkmaya karar verdim. Seçenekler arasında Rusya ve Belarus vardı ancak zamanın bu evresinde Rusya’nın uygun bir seçenek olmayacağını düşünüp ,Belarus’daki dil okullarını araştırmaya başladım . Karşıma ilk “ Word Platinium İnternational” çıktı. Kursların sağladığı imkanları inceledikten sonra Murat Bey’le iletişime geçtim .

Vize işlemlerinden itibaren her şey ile ilgilenen Murat bey,süreçten beni haberdar etti  ve sorunsuz bir şekilde Minsk’e geldim. Murat bey , Minsk’e geldiğim gün havaalanında karşıladı. Ardından telefon hattı alıp ,yurda yerleştim. Ertesi gün sınava girip, grubumu belirledik ve şehir turu yaptık .

Okulda eğitimler ,seviye sınavı yapıldıktan sonra dahil olduğunuz grubun eğitim düzeyine göre ilerliyor . Derslerimkonuşma ve anlama üzerine olması beni amacıma götürüyor. Ayrıca üniversitede çok fazla yabancı öğrenci olduğu için hocalar ve görevliler sıcakkanlı insanlar.

Eğitimin yanı sıra ülkeyi   tanımak adına çokça tarihi müzeler ,yerler ve parklar bulunuyor şehirde. Ülke insanın sakin oluşunu bu kadar çok yeşilin olmasına bağlıyorum.Sıkıldığınızda yada spor yapmak istediğinizde okul  ve yurt yakınında  parklar mevcut . Ayrıca şehirde ulaşım çok kolay. Her yere metro ile gidebilirsiniz . Otobüs ve trelleybus ile de seyahat etme imkanı da var.

Minsk’e geldiğimden beri her hafta sonunu yeni bir yeri keşfetmek beni mutlu ediyor . Şehrin mistik bir havası var :hem Avrupai hem de Sovyet Rusyası’nı  aynı dönemde yaşatıyor .

Murat Bey’le  burada olduğum zaman diliminde de iletişim halindeyiz. Rusça Kurs için burayı seçtiğim için memnunum.

Merhabalar,
Doktora eğitimimin Rus kaynaklarını kullanmayı gerektirmesi doğrultusunda Rusça ögrenme fikrim kafamda olgunlaştıktan sonra kendi başıma bir süre çalışıp hazırlandım. Daha sonra işin böyle yürümeyeceğini fark edip, bu işi yurtdışında yapmam gerektiğine karar verdim. Seçeneklerim arasında Rusya ve Belarus vardı. Malumunuz üzere Rusya zamanın bu evresinde eğitim için en güvenli bir yer olmadığından ihtimallerim teke düşmüş oluyordu. Belarus. Bu ükedeki dil kursları ve firmaları bittabi araştırmaya başladım. Hemen hemen bulduklarımın hepsini arayıp görüştüm ve şartlarını öğrendim.
Her görüştüğüm şirket ödemeyi önden istediği gibi hizmetlerin de önemli olanlarının hepsini karşılamıyordu. Taktir edilecektir ki, mesele yurt dışı eğitim olduğunda Türkiye’deki envai kötü örnek ve deneyim önden dolar bazlı ödeme yapmayı sorgulanabilir hale getiriyor. Ta ki  Word Platinum International Yurtdışı Rusça Eğitimleri ile karşılaşana kadar. Ödemenin Belarus’a vasıl olduktan sonra yapıldığını öğrendiğimde tabiri caizse şok oldum. Bu bende güven uyandıran ilk basamaktı. İkincisi hazırlık ve vize işlemleri olmak üzere sürecin en başından sonuna kadar, basitten karmaşığa her konuda da herşeyle ilgileniyorlardı. Haklı olarak merak ile arayıp okuduklarımı teyid edip sözlü bilgi de almak istedim. Murat beyle tanışımızda bu vesile ile oldu. Okuduğum her şeyin doğru olduğunu öğrendiğimde kararımı vermiştim. Bu raddeden sonra sadece vize ücreti ve pasaport fotoğrafı göndermekten başka hiç bir şeyle ilgilenmek zorunda kalmadım. Gerekli her durumda sağolsun kendileri beni aradı ve gereken her türlü bilgiyi sağladı. Ben bu nebze sorumlu insan ömrümde az tanıdım desem abartı olmazdı.
Hazırlık aşaması deneyimimin sadece kücük bir bölümünü oluşturmaktadır. Ancak bu aşama güven tesisi adına en önemliyisdi. Ancak elbette Minsk’e geldikten sonrası da önemliydi. Uçaktan inip havaalanından çıktığım andan son günüme kadar herşey vaadedildiği gibi hatta daha fazlasıydı. Aylık ortalama giderin meblağından, yurtlara dair atılan resimlere kadar, her şey her şey tamamen bilgi verildiği gibiydi. Yüzde yüz bir şeffaflık sözkonusuydu. Hatta ki, hizmet alacağım bildirilen konulardan da çok daha geniş bir sahada hizmet aldım. İkili ilişkiler adına söyleyebikeceğim tek şey samimiyet kelimisinin sözlüklerdeki karşılığı olacaktır. Hem o denli profesyonel hem o denli samimi ve ilgili bir ilişki olarak tarif etmezsem umarım yanlış beyanda bulunmuş olmam. Özetle, yurt dışı eğitimde daha iyi ve güvenli bir kanal düşünüyorum ki bulunabilir değildir…                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Sinan Meriç

Erciyes Üniversitesi, Rus Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Rusça’mı geliştirmek için özellikle konuşma ve anlama da, yurt dışında eğitim almak istedim. Rusya, Belarus, Ukrayna ve Türki Cumhuriyetlerinde bir çok üniversiteyle ve yurt dışı eğitim danışmanlıklarıyla iletişime geçtim. Araştırmalarım sonucunda kendi içimde bana en olumlu dönüşü olan  ve güven veren Word Platinium International ve Murat bey sürecin en başından sonuna kadar hiç bir sorumu yanıtsız bırakmadan ve herhangi bir güven problemi ya da pürüzler çıkmadan bugün Minsk Devlet Dil Üniversitesinde eğitim almaya başladım. Süreç ilk olarak pasaport fotokopisi ile başladı daha sonra Murat bey okul ve yurt kayıt işlemlerini yaptı. Davetiye mi gönderdi. Türkiye de süreç ilerlerken sadece vize ücreti ödedim. Bu ücret hizmetin içindedir ve vereceğiniz toplam paradan düşer. En son davetiye, vize ve sigortam elime ulaştı aynı zaman dilimi içinde de uçak biletim alınmıştı Murat bey tüm titizlikle her şeyi sorunsuz şekilde bitirerek 15 Eylül 2022 tarihinde beni Minskte karşıladı. Yurda yerleştim, ertesi gün okulda işlemlerim yapıldı, telefon hattımı aldım, birlikte şehir turu yaptık. Öğrenmem gereken her şey bana anlatıldı, gösterildi. Okulda ki görevliler de çok yardımcı oldular, okulda çok fazla çeşitli etnik kökenden öğrenciler olduğu için görevliler, öğretmenler, öğrenciler sıcakkanlı ve yardıma açık insanlar. Sınıfı ve arkadaşlarımı çok seviyorum birlikte etkinlikler yapıyoruz. Yaklaşık 5 aydır burada yaşıyorum yurt ile ilgili hiç bir sorun yaşamadım, küçük bir oda sorunun da bile işinizi çok kolay halledebiliyorsunuz. Şehir de ulaşım çok kolay, isteğiniz her yere metro ile ulaşabilirsiniz. Şehir de etkinliklere katılabileceğiniz, kendinizi geliştirebileceğiniz bir çok imkan var. Geldiğim beri okulun yanı sıra buz pateni ile ilgilenmeye başladım. Murat beyle sıklıkla iletişimdeyiz, yine burada ki her şeyle ilgileniyor. Önümde 5 aylık bir zaman var, burayı tercih ettiğim için çok mutluyum.

Zülan Eskin

Herkese selamlar ve saygılar,
İstanbul’da serbest avukatlık yapmaktayım. Bu sebeple işim gereği sık sık Rusça’ya ihtiyaç duyuyordum. Türkiye’de Rusça öğrenmeye çabaladımsa da iş hayatının yoğunluğu, gündelik hayatın telaşı derken kendimi bir türlü Rusça’ya veremedim. Ancak müvekkillerime daha kaliteli bir hizmet verebilmek adına belki de en fazla coğrafyada ana dil mesabesinde konuşulan bu dili öğrenmek zorundaydım ve bu sebeple bu dilin menbaına gitmeye karar verdim.
Neticede daha önceden de sosyal medya vesilesi ile uzun süredir takip ettiğim World Platinium International Education Şirketi ile iletişime geçmeye karar verdim. İlk olarak internet sitesini taramak suretiyle programlara kısa bir göz attım. Akabinde telefonla arayarak iletişime geçtim ve Murat Bey ile benim için hangi kurs modelinin uygun olduğuna karar verdik. Temel düzey bakımından altı ay Minsk’te eğitim almanın isabetli olacağını, yine daha fazla pratik yapma imkanına olabileceğimden yurtta kalmanın dil eğitimim için en doğrusu olduğuna kanaat getirdik.
Tüm bu süreci planlamanın ardından vize işlemleri için pasaport bilgilerimi kurum ile paylaştım ve süreci başlattık. Vize konsolosluk işlemleri sadece pasaportumu kargoya vermekle uğraşacak kadar basit bir külfete tabi. Son tahlilde World Platinium International uçak biletim, vize işlemlerim, yurtdışı sağlık sigortam dahil olmak üzere gerekli her şeyi benim için hızlı ve bilgilendirme de yapmak suretiyle temin etti ve artık yeni bir maceraya atılmanın ufkuna geldim.
Nihayet, uçağım gece geç saatte Minsk’te olmasına rağmen havaalanında Murat Bey tarafından bizzat karşılandım. Özellikle bu coğrafyalarda böylesi samimiyete muhatap olmak gerçekten çok kıymetliydi. Murat Bey ile beraber kalacağım yurda doğru yol aldık. Ertesi gün sözleşmelerimizi imzalayıp full paket eğitim ücretini ödedim. Şehri tanımak bakımından World Platinium Education eşliğinde şehir turu yaptık, ilk kertede ihtiyaç duyulabilecek lokasyonları gezdik. Daha önce birçok vesileyle yurtdışında bulunmama rağmen böylesi sıcak, dürüst ve samimi karşılamanın beni son derece etkilediğini söylemeliyim. Kendilerine teşekkürü borç bilirim.
Üniversiteden bahsetmemiz gerekirse; Minsk Devlet Dil Üniversitesi’nin Yabancılar için Rus Dili Fakültesi Rusça kursunda okumaktayım. Her seviyeye uygun kurs başlangıçları bulunmakta. Girişte seviyemizi tespit etmek amacıyla bir imtihana da tabi tutuluyoruz. Türkiye’de ne yapsam selam sabah etmenin ötesinde Rus dilini hıfzedemediğimden başlangıç seviyesi ile derse başladım. Geçmişe dönüp baktığımda aldığım eğitimin geçen şu yaklaşık dört aylık süre içerisinde beni nerelere getirdiğine şahit olabiliyorum. Cem Yılmaz’ın repliğindeki tabiriyle derdimi anlatacak kadar Rusçam var ve derdimin ne olduğunu da biliyorum. Ve muhtemeldir ki iş yoğunluğumu ayarlayabilirsem bu sakin ve huzurlu şehirde eğitimime devam edeceğim.
Yurt mevzuuna değinmemiz icap ederse; yurt imkanı üniversitenin kendisi tarafından sağlanıyor. Yurtlarda odalar iki ya da üç kişilik. Sıcak su, banyo, tuvalet mutfak, çamaşırhane, ütü, temiz çarşaf değişimi gibi kullanımlar da tarafımıza sunulmakta. Bu yönüyle son derece konforlu.
Sonuç olarak diyebilirim ki gündüzü ayrı gecesi ayrı güzel Minsk, Rusça dil eğitimi almak isteyenler için biçilmiş kaftan. World Platinium Internatnal Education ailesine konukseverlikleri ve eğitim süresi boyunca gösterdikleri yardımseverlikleri için teşekkürlerimi sunuyorum.
Minsk’ten selamlar
Abdül Hamid Han Sarıgül

Öncelikle herkese merhabalar,

Ben Zeynep Yargı. 19 yaşında Belarusun başkenti olan Minsk˙de Belarus Devlet Tıp Üniversitesinde “Genel Tıp” okuyan bir öğrenciyim. Size burada yaşadıklarımı, nasıl buraya gelmeye karar verdiğimi anlatmak istiyorum. Ben aslen bir müzisyenim. 6 yaşından beri Profesyonel olarak piyano çalıyorum. 6 yaşından bu yıla kadar konservatuvar öğrencisiydim. Aslında Rus Eğitim sistemi ve kültürü ile öğrenmeye hiç yabancı değilim. Çünkü Kemancı olan ikizimle 13 yaşında Moskova Devlet Tchaikovsy Konservatuvarı˙nın lise bölümünü kazanan ilk türk öğrencileriyiz. 5 yıl boyunca Moskova˙da profesyonel ve dispiliner bir eğitim ile büyüdük. Fakat küçüklüğümde beri müziğin yanı sıra ilgi duyduğum bir alan daha vardı. Her ne kadar benim için zor bir karar olsa da müzisyenliğimin yanı sıra neden bir “Doktor” olamayayım diye kendime sorup durdum. 2022 yılının yazında yani konservatuvardan mezun olduktan sonra, ikizim ile oturup bu konu hakkında kafa yorduk. Önümüzde ciddi bir karar vardı. Kısa ve öz bir araştırmadan sonra Minsk˙de ben “Tıp” ikizim ise “Hukuk” okumaya karar verdik. Peki neden Minsk? Birazcık yaptığım kısa araştırmalardan bahsedeyim sizlere…  Öncelikle Minsk˙de okumak bana yabancı ve uzak bir fikir olarak gelmiyordu çünkü liseyi Rusya˙da okudukdan sonra gerek lojistik gerek maddi, manevi açıdan daha yakın ve ön planda olan bir seçenekti. Fakat her ne olursa olsun üniversitemi, okuyacağım şehri hatta ve hatta Ülkeyi kararlaştırma aşamasındaydım. Bir yandan geleceğimi planlıyordum. İnternet üzerinden bir arastirma yaparken Word Platinum International ile karsılaştım. Ve bu süreç umduğumuzdan çok daha hızlı ve rahat bir şekilde ilerledi. Bu araştırma sonrasında ebeveynlerim ile paylaştım. Kendileri ile iletişime geçtik. Bir ay işerisinde aklınıza gelebilicek tüm prosedürler ve kişisel sorularım hakkında çok yakın ve ilgili bir destek ile süreci sonuna bağladik. Çok kısa bir sürede yeni hayatım baslamış bulundu. Havaalanına geldikten sonra gerçekten doğru bir araştırma yapıp doğru bir yola koyulduğumu hissettim. Uçaktan indikten sonra çok güzel bir karşılama ile karşılaştim. Şimdi size biraz Minsk˙den bahsetmek istiyorum. Kendine has bir havası, düzeni, ve beni motive eden bir yapısı var. Öğrenciler için çok fazla avantajları var. Ve en önemlisi her aşamamda, arkamda Word Platinum International var. Şuan ilk yılım. İkizim de Belarus Devlet Üniversitesinde Hukuk fakültesinde okuyor. İkimiz de çok mutluyuz. İlerleyen süreçleri sizinle paylaşacağım. Öncelikle anne ve babama, sonrasında arkamda olan Word Platinum International ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsanız.

Zeynep Yargı

Word Platinum International ile ilk yolculuğum 2016 Haziran ayında başladı. Erciyes Üniversitesi’de Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde hali hazırda devam eden eğitimimin yanı sıra Minsk’te rusçamı geliştirmeyi hedefleyerek üç aylık bir yaz kursuyla Minsk maceram başlamış oldu. Kaldığım üç aylık süre içinde Minsk’te yaşadığım hayat ve aldığım mükemmel eğitim dışında bana bu olanakları sağlayan, Word Platinum International danışmanlık hizmetleri sahibi Murat Bayraktar’da bu dönemi maksimum seviyede verimli geçirmemi sağladı. Minsk’ten döndükten sonra Erciyes Üniversitesi’de ki eğitimimi tamamlayıp, Minsk’te yüksek lisans yapma kararı aldım. Geçtiğimiz yıl Haziran’da okuldan mezun olduktan sonra Ağustos’ta soluğu tekrar ikinci evim kabul ettiğim Minsk’te aldım.
Minsk Dilbilim Üniversitesi’nde, Eylül ayında başlayan yüksek lisans programı ile çok kıymetli ve donanımlı öğretmenlerle çalışma ve bilgilerine ortak olma imkanı buldum. Bir yıl süren yüksek lisans programında gerek kültür, kişisel gelişim gerekse dil ve insan ilişkileri konusunda kendimi oldukça geliştirdim. Öğretmenlerin saygı, sevgi ve hoşgörü çerçevesi içinde eğitim vermesi de daha fazla çalışmama ve çaba göstermeme sebep oldu. Şehrin eşsiz doğası, insanların sıcak kanlı ve dost canlısı olması burada güzel arkadaşlıklar ve ilişkiler kurmamı sağladı. Rusçasını geliştirmek yahut kendine yeni bir dil, yeni bir kültür katmak isteyen herkes gönül rahatlığıyla Minsk’i ve Word Platinum International danışmanlık hizmetlerini tercih edebilir.
Nasıl geçtiğini anlamadığım bu dönemde, Murat Bayraktar’a bir teşekkürü borç bilirim.
Esra Yaman
Üniversiteyi yurt dışında okumaya karar verdiğimden sonra çok sıkı bir şekilde araştırıp gelmeden önce Word Platinum International sayesinde gelip burda okumuş öğrencilerle konuşup bilgi alıp öyle karar vermiştim (1.5 yıl önce). Sonra Murat beye yazıp kendisinden bilgi aldım. Daha önce yurt dışına hiç çıkmadım, nasıl olcağı hakkında hiçbir bilgim yoktu. Murat bey herşeyi ayrıntılı birşekilde anlatmıştı. Pasaport işlemlerim olsun vize olsun tüm işlemlerimizi sorunsuz hallettik. Şuanda Minsk Devlet Dil Üniversitesinde rusça hazırlık okuyorum. Yurtlar çok temiz, düzenli ve güvenilir. Kaldığım süre boyunca hiçbir sorun sıkıntı yaşamadım. Zaten Murat Bey sık sık arayıp bir ihtiyacım var mı herhangi bir problem var mı diye öğrenip yakından ilgilendi, bir ihtiyacım olduğundada halletti sağolsun. Gelmeden önce kafamda birçok sorular vardı ama tüm işlemlerimizi sağolsunlar geciktirmeden sorunsuz hallettiler. Herşey tahmin ettiğimden çok daha iyiydi. Hazırlık + Üniversite 5 buçuk yıl burda okumayı düşünüyorum hiç pişman değilim.
!!! Herşey anlatıldığı gibiydi!!!
Hakan Özyapı