Benim adım Bertuğ Coşkun, 22 yaşındayım, Özyeğin Üniversitesi’nde uluslararası ticaret ve işletmecilik okuyorum. Okuduğum bölümde 2. yabancı dil zorunluluğu vardı, bende Rusça dilini öğrenmeye karar verdim. Okulumdaki bütün kurları bitirince Rusçamı daha da geliştirmek istedim. Araştırmalarım sonucunda eniyi Rusça eğitimi alabileceğim yerin Minsk (Belarus) olduğuna karar verdim; burada hem kaliteli hem de diğer ülkelere kıyaslan daha ucuza eğitim alabileceğimin farkındaydım.

Okul olarak Minsk Devlet Dil Üniversitesi’nde ders almaya karar verdim. Fakat Belarus’un her yerinde olduğu gibi burada da evrak işlerinin işleyişi oldukça yavaştı ve buna ek olarak oradaki insanlarla iletişime geçmek zor oluyordu.

Bu sorunları sıfıra indirmek için bir eğitim firması vasıtasıyla oraya gitmeye kararverdim. Okuldaki başka bir arkadaşımdan www.minskegitim.com, Word Platinum Eğitim Danışmanlık Şirketi hakkında bilgi aldım ve hemen iletişime geçtim.  Murat Bey’le tanıştık ve ilk başta ona sadece pasaport fotokopimi gönderdim ve işlemlere başladık. Haziran ayında oraya vardığımda beni ve okuldan beraber gittiğim arkadaşlarımı karşıladı. Yurt işlemleri, okul evrakları, gidiş/dönüş havaalanı ulaşımı gibi tek başına uğraşması gerçekten zor olan işlemlerle Murat Abi ilgilendi, her türlü ihtiyacımıza yardımcı oldu. Minsk’te dil kursu için sadece 1 ay kaldım ama gerçekten çok kaliteli bir eğitim aldım. Rusçamı geliştirdim, yeni insanlarla tanıştım, eğlendim ve farklı bir yurtdışı tecrübesi edindim. Eğer sizde bunları tecrübe edinmek isterseniz Word Platinum Eğitim Danışmanlık Şirketini bu yazıyı okuyan herkese tavsiye ederim. Minsk’teki işlemlerimi kolaylaştıran, Rusçamı geliştirmemde bana fayda sağlayan ve güzel bir yurtdışı tecrübesi kazandıran Word Platinum Eğitim ve Murat Bey’e teşekkür ederim.

Administrator