Merhabalar ben Metehan,
Rus dili ve Edebiyatı öğrencisi olarak üniversitemi bitirdikten sonra akademik kariyer yapmaya karar verdim ve bunun için Word Platinum International yurt dışı eğitim danışmanlık şirketi ile Minsk Devlet Dil Üniversitesinde yüksek lisans yapma imkanı elde ettim. Rusçaya ve özelikle Rus edebiyatına olan tutkum sayesinde Erciyes Üniversitesi Rus dili ve Edebiyatı bölümünü ikincilikle bitirdim. Minsk Devlet Dil Üniversitesinde şu an “Edebiyat Çalışmaları” alanında Yüksek Lisans yapıyorum. Eğitim kalitesi,Akademiyen donanımı ve Üniversite imkanları, en çok beğendiğim ve neden Minsk Devlet Dil Üniversitesini seçtiğimin en mühim sebepleridir. Birçok insanın yetişemediği ve beklemekten sıkıldığı süreç ve prosedürler Murat Bey’ in profesyonel iş yaklaşımı ile hızlı ve kolay bir şekilde halloldu.
Bunların dışında mimari, peyzaj, etkinlik çeşitliliği doğal güzellikleri, şehrin her yerine ulaşım kolaylığı, kış aktiviteleri, zengin kültür ve sosyokültürel yapısı ile Minsk, benim ve birçok insan için ideal bir şehirdir. Burada yaşamak ve bu imkanlardan faydalanmak eğitim sürecime dinamizm ve önemli ölçüde katkı sağladığını söylemek isterim. Burayı tercih ettiğim için gerçekten memnunum.
Türkiyede vize işlemlerinden Minsk’e varışıma kadar her adımda bana rehberlik eden ve destek olan Murat Bey’e teşekkür ediyorum. Havaalanında karşılaması, hızlı bir şekilde telefon hattı alışım ve konaklamamın sağlanması şehir turu gibi süreçler gerçekten harikaydı.Şehirdeki tarihi mekanlar, parklar, bahçeler, müzeler ve daha nice güzellikler… Bu şehirde olmaktan gerçekten mutluyum. Word Platinum Internationala şeffaflığı güvenilirliği ve ayrıca Murat Beyede samimiyeti için güvenebilirsiniz.
Metehan İÇLİ
Administrator